play_arrow

Етери

Дезертирство, або Хто відповідає за прорахунки командирів

micФіліп Дикань today02.05.2024 29

Тло
  • cover play_arrow

    Дезертирство, або Хто відповідає за прорахунки командирів Філіп Дикань


За перші два місяці 2024 року прокуратура розпочала за малим не 4 700 справ за обвинуваченням у самовільному залишенні частини (СЗЧ). Минулого року таких справ було 16 000. Ці дані зі звіту Офісу Генерального прокурора наводить «Громадське». Та чи всі звинувачення у СЧЗ або дезертирстві обґрунтовано?

Ось один приклад: прикордонник о 05:00 24 лютого 2022 року отримав есемескою наказ з’явитися в частину. Здавалося б, логічно, але прикордонник тоді перебував на території, яку російська армія окупувала в перші хвилини вторгнення. Пів року він ховався на окупованій території, а щойно її звільнили, повернувся до частини. Як наслідок, стикнувся з кримінальною справою за заявою керівництва, яке не подбало про своєчасний збір особового складу ще до початку повномасштабного вторгнення й не намагалося вийти на зв’язок, щоб допомогти або з’ясувати, що з людиною. Так стверджує адвокат обвинуваченого прикордонника — юрист і ветеран російсько-української війни Олексій Зеленцов.

У вечірньому етері Радіо «Накипіло» він розповів про справи за статтями «Невиконання наказу», «Самовільне залишення частини» або «Дезертирство», які не мають нічого спільного з об’єктивністю.


Етери

0%