play_arrow

Станція «Держпром»

Духовна окупація

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today20.04.2023 34

Тло
  • cover play_arrow

    Духовна окупація Марія Малєвська, Олександр Бринза


Такий термін автори репортажу Марія Малевська й Олександр Бринза привезли з великодньої служби в селищі Старий Салтів. Побачили там дві паралельні літургії: одну — у храмі, іншу — просто на вулиці, біля клубу.

Бо ті, хто впродовж 20 років ходив до тамтешньої церкви святити паски й причащатися, два останніх Великодні пропустили: торік — через обстріли, цього року — бо просто не змогли піти до цього храму.

На Харківщині за час повномасштабного вторгнення тільки шість парафій здійснили перехід до Православної церкви України. Що робити, якщо в селі немає української церкви? Покликати священника з іншого населеного пункту до себе — вирішили мешканці Старого Салтова.

Сьогодні програма про те, як через війну змінюється релігійний ландшафт Харківщини. І — завдяки кому. Рушаймо.

 

Цей випуск створений ГО «Медіагрупа „Накипіло“. Радіо» у межах проєкту «Онлайн перезапуск Радіо „Накипіло“», що відбувається у межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі НУО на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Думки, викладені у випуску, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.


Станція «Держпром»

0%