play_arrow

Етери

«Файні носи» підтримують дітей у харківських лікарнях і переселенців далеко від дому

mic Володимир Носков today03.06.2024 42

Тло
  • cover play_arrow

    «Файні носи» підтримують дітей у харківських лікарнях і переселенців далеко від дому Володимир Носков


Замість сліз — усмішка, замість уколів — веселі забави, замість вибухів, чутних у місті, — мрії дітей про закінчення війни, замість страху — любов. Так працюють у прифронтовому Харкові з важкохворими дітьми «Файні носи. Лікарняні клоуни».

Няша, Коко, Йожа, Єня й Апельсина Наполеонівна — це імена тільки деяких клоунес, які понад десять років приходять у гості до дітей у палати лікарень. Головне їхнє завдання — подарувати хлопчикам і дівчаткам казку й віру в одужання.

Останні понад два роки повномасштабного вторгнення «Файні носи» ще й підтримують дітей під час повітряних тривог із вибухами й обстрілами. Вони, співаючи й залучаючи пацієнтів до чарівної мандрівки, супроводжують їх із батьками й медперсоналом до укриття міської клінічної дитячої лікарні № 16, де в безпечному просторі продовжують спілкування.

«Файні носи» не залишили дітей, навіть коли почалася велика війна. Щойно психологині-клоунеси евакуювалися в західні області України, вони відразу почали показувати музичні вистави маленьким пацієнтам дитячих лікарень, а також дітям, вивезеним із гарячих точок у санаторій «Малятко». Жартуни танцювали та співали разом із переселенцями в шелтерах й не тільки на Закарпатті: лікарняні клоуни їздили з виступами до українців в Угорщину й Польщу, працювали у львівському модульному містечку для переселенців і міській лікарні. Команді хотілося підтримати самооцінку дітей, додати їм упевненості, налагодити взаємодію в новому колективі та сприяти інтеграції у громаду. Однак, коли в Харкові стало безпечніше, більшість із акторів-аматорів повернулися до харківських важкохворих дітей. Адже війна лише додала цим діткам, що перебувають на тривалому лікуванні, стресів, пов’язаних із війною.

Проєкт «Лікарняні клоуни Харкова “Файні носи”» ініціювала й реалізує із квітня 2013 року громадська організація «Харківський фонд психологічних досліджень». Клоуни підтримують діток поруч із батьками, лікарями й медсестрами в міській клінічній дитячій лікарні № 16. Як працюють «Файні носи» з маленькими пацієнтами у відділеннях, де лікують важкохворих дітей, які страхи допомагають долати під час війни, про що мріють маленькі й дорослі — про все це говорили в подкасті «Накипіло вранці» з головою правління громадської організації «Харківський фонд психологічних досліджень» Тетяною Гридою.


Етери

0%