play_arrow

Пліч-о-пліч

Лікувальні масажі військовим неподалік від фронту

mic Володимир Носков today10.06.2024 152

Тло
  • cover play_arrow

    Лікувальні масажі військовим неподалік від фронту Володимир Носков


Бронежилет, шолом, навушники, наплічник, ремінно-плечова система з підсумками, зброя, магазини для патронів і власне патрони, гранати, дими, ліхтарик, мультитул, ніж, пайок… І це ми ще не згадали про військову форму разом із берцями. Стандартний набір амуніції воїна ЗСУ важить понад 30 кілограмів. У такому екіпіруванні військовослужбовці мають швидко рухатися небезпечним полем бою, виконувати поставлені завдання, гатити по цілях з артилерії. А якщо йдеться про порятунок тяжкопораненого побратима, то бійці ще й виносять його на собі до найближчої автівки медиків. Це величезне навантаження на поперек, хребет, плечовий корпус і шию армійця.

Для того щоб допомогти військовим відновити здоров’я (без лікарняного у шпиталі, за кілька десятків кілометрів від лінії фронту), фахівці волонтерського об’єднання «Масажний спецназ» розгортають свої мобільні реабілітаційні пункти. Це команда щонайменше із сорока професійних реабілітологів, масажистів і мануальних терапевтів, які їдуть поближче до базування військовослужбовців, щоб підтримувати їхнє фізичне здоров’я. За понад рік масажні експедиції відбувалися на Донбасі, у Харківській, Сумській і Херсонській областях, а також на Запоріжжі… Одно слово, там, де бойовим підрозділам, штурмовикам і снайперам складно не тільки в запеклому протистоянні з ворогом, але й важко зі здоров’ям. Що цікаво, «командосом» цього волонтерського підрозділу стала людина, яка все своє життя організовувала концерти естрадних співаків. А тепер цей чоловік закликає професійних масажистів і реабілітологів з усієї України долучатися і підтримувати здоров’я оборонців держави. Як працює «Масажний спецназ» близько до передової і як така підтримка впливає на здоров’я армійців — нам розказав співзасновник волонтерської ініціативи Сергій Андрєєв.

Тим часом харківські масажисти й фізичні терапевти працюють із військовослужбовцями близько від фронту понад два роки. Пересувні масажні кабінети волонтерів з’являються в польових умовах завдяки підрозділу оперативного угруповання військ «Харків». Це мобільна група фізичних терапевтів під керівництвом Олега Шевцова, яка працює разом із громадською організацією «Український фонд міжнародного розвитку» в партнерстві з оздоровчим центром Wellness House.

Команда фахівців розробила методику відновлення фізичного стану тіла бійця, що допомагає за годину втамувати гострий біль і позбутися обмеження в рухах. Це дає воякам змогу швидко повернутися до опору проти російського агресора. Ба більше, реабілітологи діляться своїм досвідом зі студентами медичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, щоб вони згодом могли долучитися до оздоровлення армійців.

Докладніше про проєкт відновлення розповів Артем Пархоменко — засновник оздоровчого центру Wellness House, член мобільної групи харківських масажистів та реабілітологів і фізичний терапевт.


Пліч-о-пліч

0%