play_arrow

Станція «Держпром»

Прихисток для самотніх літніх людей у Харкові

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today09.11.2023 214

Тло
  • cover play_arrow

    Прихисток для самотніх літніх людей у Харкові Марія Малєвська, Олександр Бринза


Коли нас питають, що найстрашніше ми бачили від 2014-го, серед смертей і руїн ми точно назвемо прихистки для покинутих стареньких. У сиротинцях завжди є бодай маленька, але надія. Тут же — біль, безсилля та неминучий кінець.

За роки вторгнення росії ми побували в кількох різних притулках для літніх людей: у Часовому Ярі, поблизу Марʼїнки, а 2022 року такий з’явився і в Харкові.

Його створила відома архітекторка Ольга Клейтман, якій харків’яни мають дякувати за Саржин Яр, наприклад. Разом із командою волонтерів, коли навесні 2022-го вони розвозили провіант і ліки для стареньких, Ольга зрозуміла: кількість тих, кому допомога потрібна цілодобово, величезна. Усіх не об’їдеш.

Тож дідусів і бабусь стали забирати в прихисток. Нині він розростається: у листопаді тут з’явилося двоє нових мешканців із Купʼянщини.

Мешканці цього гуртожитку — літні люди, які лишилися без житла через обстріли, або ті, хто втратив рідних через війну, або — стандартна історія — покинуті старенькі. Рушаймо.

Підтримати прихисток: https://send.monobank.ua/jar/3VH5TcAnSf
Номер карти: 5375 4112 0929 6032

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Станція «Держпром»

0%