play_arrow

Станція «Держпром»

Реабілітація армійців

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today06.04.2023 64

Тло
  • cover play_arrow

    Реабілітація армійців Марія Малєвська, Олександр Бринза


Сьогодні ми вирушаємо на кордон. До тероборонців з Ізюмського батальйону Харківської бригади. Вони місяць як повернулися з-під Бахмута, й ось ця служба на кордоні із країною-агресоркою і є відновленням.

Їдемо ми до армійців із мобільною групою реабілітологів — вона ось уже кілька місяців як працює на Харківщині. Фізичні терапевти приїжджають просто на передову, щоби вправити воякам спини, хребти й попереки.

Бо ж після року на фронті, багатогодинного носіння бронежилетів (у яких військовослужбовці бігають, стрибають, риють окопи, перемерзають, а ще тягають багато чого важкого) майже в кожного є проблеми зі здоровʼям.

І вирватися в місто, щоб потрапити у шпиталь, хтось не хоче сам, а когось не відпускають командири. Тож волонтери започаткували на Харківщині проєкт фізичної реабілітації просто на передовій. Але головна мета — запровадити посаду штатного терапевта в кожній бригаді.

 

Цей випуск створений ГО «Медіагрупа „Накипіло“. Радіо» у межах проєкту «Онлайн перезапуск Радіо „Накипіло“», що відбувається у межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі НУО на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Думки, викладені у випуску, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.


Станція «Держпром»

0%