play_arrow

Етери

Складаємо FPV-дрони вдома

mic Володимир Носков today18.01.2024 93

Тло
  • cover play_arrow

    Складаємо FPV-дрони вдома Володимир Носков


Днями віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у фейсбуці закликав українців долучитися до проєкту зі складання FPV-дронів удома.
Ідеться про безплатний інженерний курс «Народний FPV» від команди Victory Drones і компанії Vyriy Drone. Однією із засновників цього освітнього онлайн-курсу є відома аеророзвідниця й волонтерка Марія Берлінська. Це вона давно просуває ідею залучення максимальної кількості українських мейкерів до створення стратегічно важливих FPV-коптерів. Берлінська справді переконана, що кожен українець може навчитися збирати дрони в себе вдома, щоб відправляти їх потім на фронт.
Чи складно це робити? На це запитання аеророзвідниця, що як військовослужбовиця добре знає важливість на полі бою сучасних технологій, відповідає: «FPV-дрон — це такий собі конструктор LEGO. Його складають старшокласники в усьому світі. Головне, що FPV-дрони типу “камікадзе” добре нищать ворожу живу силу, позиції супротивника й російську військову техніку». Берлінська переконана, що бійцям не важливо, де виготовлятимуть ці безпілотники: на державному концерні, у Китаї, на заводі чи кухні. Українська армія їх потребує сотні тисяч. Нині триває найбільша війна технологій в історії людства. І та сторона, яка матиме більше технологій, і виграє війну.
У своєму дописі Федоров зазначив, що під час інженерного онлайн-навчання учасники дізнаються, як зібрати в домашніх умовах 7-дюймовий FPV-дрон.
Зібраний удома безпілотник потрібно надіслати інструкторам. Він пройде перевірку якості й випробування з вагою. Тільки після цього безпілотник передадуть військовослужбовцям.
Заклик очільника Мінцифри Михайла Федорова в соцмережах сприйняли доволі неоднозначно: одні дописувачі гаряче підтримали пропозицію, інші розкритикували ініціативу як профанацію та спробу перекласти відповідальність із влади на суспільство. Частково роздратуванню посприяло те, що перед цим влада не раз робила гучні обіцянки про налагоджене серійне виробництво дронів державним коштом.
Волонтер і співзасновник проєкту з підготовки пілотів FPV-дронів для фронту Єгор Горошко розповів, що в Харкові теж є не одне виробництво таких гаджетів. Цим займаються як у спеціально організованих майстернях при волонтерських ініціативах, так і окремі мейкери в себе вдома. За словами Горошка, усі засоби хороші, якщо вони допомагають збільшити кількість, по суті, роботизованої зброї.
Волонтер, який не побажав називати справжнього імені через безпекові причини, тож назвімо його Романом, займається створенням FPV-дронів понад пів року прямо у своїй квартирі. Він запевнив, що за бажання ця справа доступна багатьом харківцям.
У подкасті «Накипіло вранці» ми послухали розповідь практиків: волонтерів Єгора Горошка, що керує невеличким виробництвом FPV-дронів для потреб військовослужбовців, а також Романа, який паяє дрони, щойно вдається зібрати гроші на придбання запчастин.


Етери

0%