play_arrow

Етери

Вахтанг Гахеладзе — ветеран і виноградар із Грузії

micФіліп Дикань today25.01.2024 63

Тло
  • cover play_arrow

    Вахтанг Гахеладзе — ветеран і виноградар із Грузії Філіп Дикань


Герой цього випуску програми «Накипіло ввечері» — Вахтанг Гахеладзе. Він народився у грузинсько-українській родині в Харкові. У 2014-му, після перемоги Революції гідності й початку російської агресії, пішов добровольцем у Національну гвардію, хоча не мав військового досвіду. Потім захищав батьківщину в ЗСУ. Через два роки служби Вахтанг демобілізувався й 2018 року переїхав до Грузії, де розпочав нову главу життя, зайнявшись вирощуванням винограду, чим продовжив спадщину своїх предків — його дідусь був відомим агрономом.

Скуштувати свого першого вина Вахтанг не зміг, бо 2022 року війна знову покликала його в Україну. Відклавши мрії й не вагаючись, він повернувся до Харкова, міста його дитинства, щоб захистити родину й батьківщину.

Вахтанг служив спочатку в територіальній обороні, потім — у підрозділі «Кракен», а пізніше — у 43 окремій артилерійській бригаді великої потужності; був командиром артустановки «Піон». Вахтанг Гахеладзе та його бійці навіть потрапили на обкладинку номера The Economist, присвяченого Харківському контрнаступу.

Після вдалої Балаклійської операції бригаду відправили в Донецьку область, артилеристи виконували завдання, зокрема, під Бахмутом. Там улітку 2023 року Вахтанг дістав поранення. Після того як підлікувався, він вирішив повернутися у Грузію й далі вирощувати виноград і виробляти вино.

Однокласник і товариш Вахтанга Антон Соломко, який нині мешкає в Англії, вирішив допомогти другові у його справі та придбати йому трактор. Для цього Антон оголосив збір на платформі gofundme. Задонатити на трактор захисникові України й виноробові Вахтангу Гахеладзе можна тут.

Про те, як воював Вахтанг Гахеладзе, у чому, на його думку, різниця між бойовими діями десять років тому, коли чекати вино з його виноградника, чому Антон Соломко вирішив допомогти другові — слухайте в подкасті.


Етери

0%