play_arrow

Станція «Держпром»

Від сільського блогера до аеророзвідника: як тероборонці кордон захищають

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today17.08.2023 113

Тло
  • cover play_arrow

    Від сільського блогера до аеророзвідника: як тероборонці кордон захищають Марія Малєвська, Олександр Бринза


Герой сьогоднішньої «Станції „Держпром“» до 24 лютого був сільським блогером — мав 80 тисяч підписників в ютубі. Знімав відео про свиней, курок, мальовничу річку біля хати й вишневе варення. У селі поблизу Балаклії. Він навіть комп’ютера вдома не мав — не те щоб керувати військовими дронами.

Тепер Олексій — аеророзвідник Ізюмського батальйону Харківської бригади тероборони. Літати на «пташках» і дронах-камікадзе навчився вже у війську.

На бойові завдання на кордоні з росією, який нині боронить його підрозділ, Олексій їздить на електровелосипеді. Ровери розвідникам подарували волонтери, як і самі безпілотні літальні апарати. Утім, один із них — «подарунок» від окупантів: трофейний камікадзе, який дивом уцілів.

Сьогодні ми їдемо в прикордоння подивитися на роботу аеророзвідників, які ще півтора року тому були хто сільським блогером, а хто — депутатом облради. Рушаймо.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Станція «Держпром»

0%