play_arrow

Станція «Держпром»

Як сапери розміновують забруднені території

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today24.11.2023 60

Тло
  • cover play_arrow

    Як сапери розміновують забруднені території Марія Малєвська, Олександр Бринза


Україна — це друга країна у світі за рівнем забрудненості протипіхотними мінами, попереду — тільки Сирія. Й один із найзабрудненіших регіонів, кажуть сапери, — це Харківщина. І не лише протипіхотними мінами.

Протитанкові міни, міни-«жаби», загороджувальні міни, що стрибають, міни-«пелюстки», нерозірвані набої… За даними ДСНС, у Харківській області загинуло вже пів сотні цивільних, які підірвалися на вибухівці.

Регіон — перший за кількістю загиблих саперів. Сьогодні ми вирушаємо на розмінування разом з одним із таких підрозділів — саперами Державної спеціальної служби транспорту (раніше їх називали залізничними військами).

Ми побачимо, як гучно й масштабно вибухає те, що сапери зберуть за якихось 20 хвилин при дорозі. Дивуватимемося, що перше приладдя, яким перевіряють ділянку, — це голі руки, а потім — садові ножиці.

Рушаймо.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Станція «Держпром»

0%