play_arrow

Етери

З УІПА ніхто не вів переговорів про об’єднання з Каразінським університетом

micВолодимир Носков today29.01.2024 88

Тло
  • cover play_arrow

    З УІПА ніхто не вів переговорів про об’єднання з Каразінським університетом Володимир Носков


Сьогодні ректор Української інженерно-педагогічної академії Денис Коваленко зустрівся із пресою, щоб повідомити про рішення колективу не брати участі в об’єднанні з Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна. Про рішення МОНу щодо об’єднання академії з Каразінським університетом, яке має відбутися в межах реформи мережі закладів вищої освіти, повідомив у четвер, 25 січня, заступник міністра освіти й науки України Михайло Винницький у прямому етері Радіо «Накипіло». Пояснюючи рішення МОНу, Михайло Винницький сказав, що саме цей виш має велику кількість заочників і чоловіків-вступників у віці 25 років і більше, що заклад не виконує повною мірою головної своєї профільної функції: підготовки майстрів виробничого навчання для закладів професійної технічної освіти. Утім, заступник міністра освіти й науки запевнив, що рішень або проєктів рішень про об’єднання інших харківських університетів немає. Але все одно скорочення за допомогою укрупнення неминуче. Ректори, студентство й Міносвіти напрацьовуватимуть формулу майбутніх об’єднань. Одразу після озвучених по радіо заяв Михайла Винницького Українська інженерно-педагогічна академія направила листи Президентові України Володимиру Зеленському й Кабінету Міністрів України. «Колектив Української інженерно-педагогічної академії обурений завідома викривленими публічними висловлюваннями пана Винницького стосовно УІПА», — ідеться у зверненні.

Нагадаємо, що з початку січня викладачі й студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди публічно висловили занепокоєння планами МОНу приєднати їхній виш до ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Услід за педуніверситетом свою стурбованість озвучили й у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті: колектив заявив про бажання залишитися самостійним профільним закладом вищої освіти.

Ректор УІПА зателефонував до редакції із проханням дати змогу в етері Радіо «Накипіло» представити позицію професорсько-викладацького й студентського колективу академії. У подкасті «Накипіло вранці» — ректор Української інженерно-педагогічної академії та доктор педагогічних наук Денис Коваленко.


Етери

0%