play_arrow

Етери

Укрупнення університетів у Харкові скасовується?

micВолодимир Носков today25.01.2024 706

Background
  • cover play_arrow

    Укрупнення університетів у Харкові скасовується? Володимир Носков


Про наміри Міністерства освіти й науки скоротити кількість університетів у багатьох містах України за допомогою об’єднання кількох в один, а також про доцільність модернізації мережі закладів освіти напередодні на своїй сторінці у фейсбуці написав міністр освіти й науки України Оксен Лісовий.

Зокрема, він так формулює головну мету укрупнення вишів: «Ключова мета — підвищити якість освіти, створити більше можливостей для самореалізації студентів і педагогів, а також якомога ефективніше використовувати наявні обмежені ресурси — і людські, і фінансові». За аналізом посадовців із МОНу, кількість вступників щороку зменшується, і, на жаль, ця тенденція триватиме. А отже, надалі держава не може дозволити собі на гідному рівні фінансувати велику кількість університетів, у яких може виявитися замало студентів.

На початку січня харківську громаду сколихнула звістка від Національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди про те, що за пропозицією Міносвіти його можуть об’єднати з Каразінським університетом. Обурені такою новиною, професорсько-викладацький колектив і студенти відразу запустили в соціальній мережі Facebook акцію під гештеґом SaveSkovorodaUniversity на підтримку рідного педуніверситету. Ректор вишу Юрій Бойчук в етері Радіо «Накипіло» розповів, що остання їхня вступна кампанія була успішною. Нині вчительський фах опановують шість тисяч студентів. Він не розуміє, чому самостійний, самодостатній університет, що впродовж багатьох років готує педагогів для всієї України, пропонують обʼєднати з Каразінським університетом.

Також у нашому етері був ректор Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Віктор Богомолов. Від імені колективу він висловив занепокоєння через плани Міносвіти приєднати виш, як там говорять, «до більш потужного міжгалузевого університету». За словами ректора, так можна втратити профільний заклад вищої освіти, який готує фахівців для дорожньо-будівного й автотранспортного комплексу країни. У лабораторіях ХНАДУ розробляють матеріали для верхніх шарів дорожнього покриття й перевіряють їхню якість. Великі руйнування доріг, мостів, ліній електромереж та інфраструктури внаслідок війни потребуватимуть відновлення й масштабних ремонтів. А для цього будуть потрібні висококваліфіковані інженери, механіки, будівельники, автодорожники та інші представники технічних спеціальностей.

Тим часом голова обласної ради депутатів Тетяна Єгорова-Луценко на зустрічі заступника міністра освіти й науки Михайла Винницького з ректорами харківських університетів і обласною владою, що відбувалася місяць тому, просила Міносвіти зачекати з таким рішенням хоча б рік, бо статистика, яку озвучує міністерство, не настільки трагічна, щоб починати реорганізацію університетів саме з Харківщини. У самому ж Міністерстві освіти й науки поки що остаточного рішення про реорганізацію університетів не ухвалювали — говорять, що нині якраз триває «відповідна аналітична й консультаційна робота з розгляду можливості й доцільності об’єднання деяких закладів вищої освіти».

У попередніх програмах ведучий Володимир Носков обіцяв, що запросить на розмову в етері Радіо «Накипіло» заступника міністра освіти й науки Михайла Винницького. Це він у міністерстві займається реформою вишів. І саме він у грудні оголошував ректорам харківських університетів про плани укрупнення ЗВО.

У подкасті «Накипіло вранці» він повідомив, що є рішення про приєднання Української інженерно-педагогічної академії до Каразінського університету. А ХНПУ ім. Г.С. Сковороди й ХНАДУ залишаються самостійними освітніми закладами.


Етери

0%