play_arrow

Станція «Держпром»

Життя на межі: історія жінки, яка повернулась у вщент знищене село на кордоні з росією

micМарія Малєвська, Олександр Бринза today15.06.2023 274

Тло
  • cover play_arrow

    Життя на межі: історія жінки, яка повернулась у вщент знищене село на кордоні з росією Марія Малєвська, Олександр Бринза


Вона — єдина мешканка стратегічно важливого населеного пункту на кордоні з росією. Їй сімдесят п’ять. Вона пережила два місяці окупації, поранення, вивезення до Бєлгорода, подорож кількома країнами Європи, щоб повернутися до своєї Дементіївки.

Наша сьогоднішня героїня Віра Чернуха — поки єдина, хто повернувся у це зруйноване село на межі з росією. Тут побито 100 % хат, немає світла й води, звʼязок не ловить, а сам населений пункт ще не розміновано, тож жити тут — кажуть ті, хто виїхав, — просто неможливо.

Але вона живе. Перезимувавши в дітей у Харкові, як сама каже — «істуканом на 9-му поверсі», стала плакати й просити відвезти її до дому. Якого більше нема.

Про зустріч з окупантами, дві мисливські рушниці за дверима, квасолю у вирвах від влучань і найродючішу землю — у сьогоднішньому подкасті. Ми їдемо на кордон із країною-агресоркою у гості до Віри Чернухи. Рушаймо.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Станція «Держпром»

0%