Listeners:
Top listeners:
Радіо Накипіло Про Харків. Про Харківщину. Про людей.
«Сміх та гріх» з Юрієм Андруховичем Сашко Сердюк
today25.10.2024 16
Спроба номер два: Міністерство у справах ветеранів України замість помічників ветерана запускає програму набору й підготовки фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб, що працюватимуть у громадах. За задумом Мінветеранів, фахівець із супроводу — це та людина, яка зустрічатиме ветерана першою після родини й забезпечуватиме індивідуальний супровід на шляху інтеграції у цивільне життя. До 30 жовтня кандидати на посаду фахівця із супроводу можуть заповнити електронні заявки на вебплатформі «е-Ветеран». Водночас цього тижня розпочали роботу комісії з відбору кандидатів на місцевому рівні.
У подкасті «Пліч-о-пліч» ми з’ясовували: кого чекають у команді фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб; з якими питаннями та клопотами можна буде звернутися у себе в громаді до такого фахівця; де й чого навчатимуть спеціалістів із роботи з ветеранами; нарешті, коли фахівці із супроводу ветеранів розпочнуть роботу в містах і селах. Про все це говорили із заступником міністерки у справах ветеранів та учасником бойових дій Русланом Приходьком.
Як розповіли кореспондентові Радіо «Накипіло» в обласному управлінні у справах ветеранів, у шести районах Харківщини, а саме — Богодухівському, Ізюмському, Берестинському, Лозівському, Харківському й Чугуївському, окрім прифронтового Куп’янського, готуються до проведення співбесід із кандидатами на посаду фахівця із супроводу ветерана. Відбіркові комісії з потенційними кандидатами працюють 24–25 жовтня. Уже запрошено 30 кандидатів на посади із 21 територіальної громади.
Кого ж залучають для відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни? За рекомендаціями Міністерства у справах ветеранів, до складу спеціальної комісії входять представники ОВА, місцевої влади, керівники комунальних установ і закладів, де буде працевлаштовано фахівця. Також запрошують членів громадських організацій і пропонують долучати психологів.
Варто звернути увагу на те, що в низці громад Харківської області за останній рік з’явилося 42 спеціалісти, яких поміж собою називають помічниками ветерана. Вони вже взаємодіють із демобілізованими військовослужбовцями Сил оборони та їхніми сім’ями в містах і селах, спільно долають виклики, організовують зустрічі з посадовцями різних відомств і намагаються просто бути поруч.
Загалом у Мінветеранів сподіваються підготувати та працевлаштувати в усеукраїнських масштабах до 11 300 фахівців із супроводу; на першому етапі — до трьох тисяч таких спеціалістів. Але точна картина стане зрозумілою з початку роботи фахівців і кількості демобілізованих.
Всі права захищені. Власність Приватного Підприємства «Телерадіокомпанія „Ефір-Р“» ▾ Структура власності ▾ Фінансовий звіт-2022 рік ▾ Фінансовий звіт-2023 рік ▾ Статут ▾ Ліцензія ▾ Політика конфіденційності ▾ Меморандум про співпрацю
Фото: Павло Пахоменко, Тетяна Хоронжук
Обкладинки програм — Нікіта Тітов, Тетяна Хоронжук
Створення сайту — demch.co