Тексти

У росії засудили «азовця» з Лозової: як підтримують близьких військовополонених

today28.03.2025 о 13:45 42

Тло

За час повномасштабного російського вторгнення Україні вдалося повернути з полону 11 жителів Лозівської громади. Загалом у громаді проживає 207 родин військовополонених і зниклих безвісти.

Про це в етері на Радіо «Накипіло» розповів перший заступник лозівського міського голови Олександр Жидков.

«У нас із полону повернулося 11 захисників, із сім’ями яких ми сьогодні працюємо. Загалом у нас 207 сімей — це ті, у кого рідні в полоні або зникли безвісти. Крім того, у нас є категорія сімей, що втратили своїх захисників або захисниць. Також у нас є певна кількість людей з інвалідністю. У Лозовій працює реабілітаційне відділення на 20 стаціонарних і 10 амбулаторних ліжок», — розповів Олександр Жидков. 

У березні 2025 року в ростові-на-дону суд виніс незаконний вирок для 23 українських військовополонених із полку «Азов». До 22 років колонії суворого режиму засудили «азовця» з Лозової Микиту Тімоніна.

В останньому слові в суді Тімонін заявив:

«Тут багато було сказано про те, що ми фашисти, нацисти, терористи, бандерівці й так далі. Хочу провести маленьку аналогію. 22 червня 1941 року о четвертій ранку нацистська Німеччина напала на совєцький союз, а 24 лютого 2022 року вся Україна прокинулася під вибухи російських ракет. Не Україна напала на росію, не ми прийшли зі зброєю в чужу країну» [цитата зі звукозапису, який виклало російське видання «Медіазона»].

Свого сина, захисника Маріуполя Євгена Ткаченка, з полону чекає лозівчанка Вікторія Ткаченко. «Азовець» перебуває у полоні з травня 2022 року.

За словами пані Вікторії, щонеділі в центрі Лозової організовують акції на підтримку військовополонених.

«На наші акції приходять люди не тільки з родин військовополонених. До нас доєдналися родини зниклих безвісти. Ми виходимо у своєму місті, раніше ми їздили до Києва й Харкова. Але ми розуміємо, що кількість таких людей, як ми, на жаль, зростає. І ми вирішили, що повинні про це нагадувати у своєму місті», — зазначила вона.

Фото: Лозівська міська територіальна громада

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

ЗСУ знайшли на Харківщині вкрадене крісло митрополита Андрея Шептицького: артефакт передадуть до музею

З Харківщини до Львова повернули реліквію, яку понад 40 років уважали втраченою. Ідеться про крісло митрополита Андрея Шептицького. Як розповів Радіо «Накипіло» ієромонах Юстин Бойко, наприкінці 80-х років минулого століття єпископ російської православної церкви Никодим (Руснак), який понад 20 років очолював Харківську єпархію Української православної церкви московського патріархату, вивіз реліквію з львівських митрополичих палат на Харківщину. «Це історія не тільки одного артоб’єкта. Це є акцент цілої епохи, який показує, що […]

today27.03.2025 29

0%