Тексти

У ньому був дух лицарства, — батько загиблого на Майдані харківця Владислава Зубенка

today20.02.2025 о 10:51 80

Тло

У День Героїв Небесної Сотні, 20 лютого, на Харківщині вшановують загиблих на Майдані 2014 року харківців: Юрія Паращука, Євгена Котляра та Владислава Зубенка. Їхніми іменами названо три вулиці Харкова, установлено меморіальні дошки. Проте за одинадцять років місцева влада так і не встановила в місті пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Проєкт, який підтримали родичі загиблих харківців, так і не втілили в життя, сказав в етері Радіо «Накипіло» Віталій Зубенко, батько загиблого Владислава Зубенка.

«Це був не совєцький монумент, а ціла композиція — мав бути європейський пам’ятник. Він передбачав облаштування простору. Тодішня обласна рада внесла суму, щоб розпочати проєкт. Проєкт зробили, а потім усе зупинилося, тому що, як я розумію, ніхто не хотів витрачати на це грошей. Якби хотіли, знайшли б гроші», — сказав Віталій Зубенко.

Проєкт пам’ятника Героям Небесної Сотні в Харкові, 2018 р. Фото: objectiv.tv

В етері Радіо «Накипіло» Віталій Зубенко поділився спогадами про сина. З підліткових років Влад захоплювався історичною реконструкцією, займався цим у гуртку, де й сформувався «дух лицарства».

«Це бій для тих, хто ходить, як кажуть, по лезу ножа. Особливістю цих боїв на мечах є те, що мечі не заточено, тому вони не можуть завдати травм», — пояснив Віталій Зубенко.

Віталій Зубенко впевнений, що події Майдану запобігли захопленню України у 2014 році.

«Це невіддільна частина повномасштабної війни. Просто тоді 2014 року завдяки хлопцям росія не змогла завоювати Україну, тому що хлопці захистили батьківщину», — сказав Зубенко.

Під час повномасштабного російського вторгнення через обстріл Харкова у 2022 році згорів будинок Віталія Зубенка. Він устиг урятувати з нього нагороди сина й частину документів, а нині живе в модульному будинку.

Як зазначається на сайті Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, Владислав Зубенко загинув у віці 22 років. Він закінчив школу із золотою медаллю, брав участь в олімпіадах та конкурсах, з відзнакою закінчив Український державний університет залізничного транспорту. Після розлучення батьків Владиславом опікувалася соціальна працівниця Світлана Гнипа, яку він уважав своєю хрещеною. За словами батька, він спілкувався із сином, зокрема, у дні Майдану та їздив до Києва після того, як дізнався про поранення сина.

Більше слухайте в програмі «Накипіло з Володимиром Носковим».

Попередня публікація

Тексти

Перейменування Панютиного на Харківщині: Верховний Суд відхилив позов Лозівської міськради

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відхилив позов Лозівської міської ради, яка просила визнати протиправною та скасувати постанову Верховної Ради України про перейменування селища Панютине на Лиманівку. Місцева влада водночас готує новий позов. Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів секретар Лозівської міської ради Юрій Кушнір. «Юристи працюють над підготовкою нової позовної заяви із цього питання. Лозівська громада виважено підійшла до питання, із глибоким розумінням і на […]

today19.02.2025 1018

0%