play_arrow

Етери

«4-й блок» — переуявлення майбутнього

mic Кирило Лукаш today02.05.2024 185

Тло
  • cover play_arrow

    «4-й блок» — переуявлення майбутнього Кирило Лукаш


У п’ятницю, третього травня, у Харкові розпочнеться ХІІ Міжнародне трієнале екоплаката «4-й блок». Гостем прямого денного етеру став президент трієнале, професор Харківської державної академії дизайну та мистецтв і член-кореспондент Національної академії мистецтв України Олег Анатолійович Векленко.

З паном професором згадали історію виникнення трієналє екоплаката в Харкові навесні 1991 року, підсвітили понад тридцятирічний шлях «4-го блоку», коли нині це одна з наймасштабніших і найважливіших дизайнерських подій у світі.

Попри певні сумніви в доцільності й можливості проведення «4-го блоку» в Харкові під час повномасштабної війни росії проти України, трієнале відбудеться й цьогоріч. Мета заходу — об’єднати соціальну й довкіллєву проблематику, візуальні інновації та новітні тенденції в міжнародному плакатному дизайні, демонструючи в кожній новій експозиції свіже плакатне мистецтво з усього світу, яке має екологічне спрямування, конотацію та вплив.

«Війна в Україні триває. Харків, як і багато інших міст України, щодня зазнає ракетних атак і жорстоких бомбардувань збройних сил росії. Але всупереч складним обставинам трієнале “4-й блок” продовжує 33-річну традицію. Ми маємо вистояти в боротьбі проти зла й перемогти, щоб мати змогу творити справедливе майбутнє», — наголошують організатори.

The Reimagine Future — тема цьогорічного трієнале. Переуявлення та переосмислення всього, що стосується людини, суспільства, природи, нашого сучасного життя й майбутнього під кутом жорстоких реалій сьогодення. Це важливо нині, коли людство стоїть над прірвою чергової світової війни, яка по-справжньому загрожує самому існуванню нашої планети.

Окремою номінацією, безумовно вартою уваги, є «Маріуполь: 86 днів сили», присвячена вшануванню відважних захисників Маріуполя, які в повній облозі чинили жорсткий опір силам російських загарбників, що чисельно переважали їх, і в найгіршу, найкривавішу годину подарували Україні надію на перемогу.


Етери

0%