play_arrow

Герої Харкова

Школу Бойка хочуть позбавити ліцензії: як реагує приватна освітня спільнота

mic Таня Федоркова, Володимир Носков today02.07.2024 552

Тло
  • cover play_arrow

    Школу Бойка хочуть позбавити ліцензії: як реагує приватна освітня спільнота Таня Федоркова, Володимир Носков


Після російського обстрілу 22 червня Рада оборони Харківщини ініціювала позбавлення ліцензії авторської школи Бойка — приватного закладу, який працював попри спричинені російським вторгненням обмеження. Діти ходили на заняття до школи, де, за даними Харківської обласної військової адміністрації, не було безпечного укриття.

«Це суперечить і законодавству, і будь-яким моральним людським принципам», — ідеться у дописі керівника ХОВА Олега Синєгубова від 28 червня.

У школі Бойка на заяву ОВА станом на друге липня не відреагували. Попри звернення журналістів директор школи Олександр Макогон зберігає мовчання, немає реакції і на офіційних сторінках закладу. Останні дописи стосуються допомоги школі та збору грошей на її відновлення. Тим часом в інших приватних закладах Харкова, які працювали попри обмеження, занепокоєні і батьки, і викладачі, сказала засновниця освітнього центру «Я і моя школа» Ірина Міньковська. Вона виступає за єдині правила для державних і приватних шкіл, а також можливий перегляд установлених норм для укриттів.

«Я знаю, що після ситуації зі школою Бойка всі дуже напряглися, тому що вимог [для укриттів], будьмо чесними, приватні школи часто не можуть виконати. Приватну освіту в Україні недофінансовують із державного бюджету, як, наприклад, у тій-таки Франції чи інших країнах. Поки ми не створимо для батьків можливості віддати дітей у безпечні освітні простори, вони користуватимуться і послугами шкіл, де є хоч якесь укриття, і взагалі шарлатанів, які створюють неофіційні мінісадочки на дев’ятих поверхах без якихось укриттів», — переконана засновниця освітнього центру «Я і моя школа» Ірина Міньковська.

Слухайте більше в подкасті «Герої Харкова».


Герої Харкова

0%