play_arrow

Пліч-о-пліч

Ветеранам важливо самореалізовуватися і пропонувати бізнес-ідеї

micВолодимир Носков today30.04.2024 389

Тло
  • cover play_arrow

    Ветеранам важливо самореалізовуватися і пропонувати бізнес-ідеї Володимир Носков


Варто спробувати себе в новому, варто розвиватися, «варто почати власну справу» — так заохочує до участі в конкурсі бізнес-проєктів Український ветеранський фонд. Ідеться про отримання фінансової підтримки на важливі, креативні й корисні підприємницькі проєкти. Ветерани й родичі полеглих захисників після конкурсного відбору отримають від п’ятисот тисяч до півтора мільйона гривень на відкриття або розвиток приватного підприємства.

На початку минулого тижня незалежна експертна комісія оголосила 85 ветеранських бізнес-проєктів, які отримають гранти від Українського ветеранського фонду за результатами першої конкурсної програми у 2024 році.

Підбиваючи підсумки подання заявок, організатори кажуть, що найактивнішими були ветерани та їхні сім’ї зі Львівщини: від них надійшло 27 заявок. На другому місці — жителі Харківської області (подано 24 пропозиції). А третє місце із 21 бізнес-ідеєю посіли учасники з Івано-Франківщини. Загалом експертна комісія розглянула 219 подань, тобто дві з половиною ідеї-кандидатки на одне грантове місце.

Тож у новому випуску подкасту «Пліч-о-пліч» поговорили про те, що треба зробити, щоб цікава ідея переросла в успішний бізнес ветерана, і як грантова програма мотивує захисників активніше займатися працевлаштуванням і запуском власного бізнесу.

Гостя — заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець. Разом із нею ми послухали історію військовослужбовця з Краснокутської громади Віталія Дігтяра. Він за допомогою гранту «Варто» розбудовує тепличне господарство. Це якраз один із прикладів того, як керівництво громади може конструктивно взаємодіяти з військовослужбовцями та їхніми сім’ями. Як розповіла очільниця Краснокутської громади Ірина Карабут, фахівці відділу стратегічного розвитку та муніципальних ініціатив запропонували сім’ї воїна податися на грант. І тепер вони отримають на розвиток власної справи грант у розмірі 987 930 гривень. Віталій каже, що його родина вирощує екологічно чисті томати, огірки, капусту та інші овочі, а цей грант не тільки допоможе йому в розвитку бізнесу, але й дасть змогу впевненіше почуватися, що після фронту він матиме стабільну роботу.

Програма «Варто» діє в конкурсному форматі. Учасники захищають бізнес-проєкти перед експертною радою. Кожного з кандидатів оцінюють за певними критеріями, за якими можна набрати до 300 балів.

Президент Асоціації приватних роботодавців, експерт першого конкурсу «Варто почати власну справу» й ментор навчальних програм із бізнесу для переселенців і ветеранів Олександр Чумак розповів, що вісім учасників його проєкту «Центр підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів “Новий відлік”» отримають гроші на початок чи розвиток власної справи на майже 12 млн гривень.

Один проєкт від харківського ветерана посів перше місце з найбільшою кількістю балів за весь час проведення таких конкурсів: 297 із 300 можливих. Це підприємство, яке займається відновленням шин за допомогою наварки протекторів — так майстри дають шинам друге життя, що зі свого боку сприяє захисту довкілля.

Ведучий Володимир Носков переконаний, що участь ветеранів у програмі «Варто почати власну справу» багатьом допоможе відкрити нові можливості в післяфронтовому житті. Зрештою, вони почуватимуться гідно, як приноситимуть заробіток для своєї родини, так і відраховуватимуть податки в бюджети сіл і міст, де живуть, а це вже ефективний внесок у майбутнє!


Пліч-о-пліч

0%