play_arrow

Герої Харкова

«Герої Харкова». Роман Зуй

micТетяна Федоркова, Володимир Носков today12.09.2023 435

Тло
  • cover play_arrow

    «Герої Харкова». Роман Зуй Тетяна Федоркова, Володимир Носков


«Мені була важливіша будівля, ніж життя тих росіян, але я розумів, що це люди й треба до останнього залишатися людиною. Є міжнародне гуманітарне право: ми взяли б їх у полон, передали б СБУ, їх уже давно поміняли б. Але вони чинили опір. Я ще кілька разів вистрілив в одне вікно, потім — у горище. Коли вони почали вести вогонь по нас, перегоріла остання лампочка, що тримала мою людяність, і я просто дав указівку навідникові: виїжджаймо й розносьмо вщент усі вогневі точки, які бачимо. Висаджуймо весь БК просто в школу», — розповів командир танкового батальйону 92 окремої механізованої бригади ЗСУ Роман Зуй.

У вересні міста й села Харківщини, серед яких — Балаклія, Ізюм і Куп’янськ, відзначають річницю звільнення від російських окупантів. На шляху до цих міст Збройні сили України виконали чимало завдань. У подкасті «Герої Харкова» Роман Зуй розказав, що передувало вересневому контрнаступу Збройних сил на Харківщині, як знищували російські війська на підступах до Харкова й у самому місті. Це Роман командував танком під час бою в захопленій російськими спепризначенцями школі № 134 та звільняв від окупантів населені пункти поблизу Харкова під час першої наступальної операції ЗСУ на Харківщині навесні 2022 року. Після тяжкого поранення військовослужбовець перебуває на лікуванні за кордоном.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Герої Харкова

0%