play_arrow

Герої Харкова

«Не могла подумати, що заради книг піду до лігва окупантів»

micТетяна Федоркова, Володимир Носков today11.07.2023 65

Тло
  • cover play_arrow

    «Не могла подумати, що заради книг піду до лігва окупантів» Тетяна Федоркова, Володимир Носков


«Для того щоб батькам було спокійніше, 24 лютого я сказала: “Забирайте сина, а я потім, якщо щось буде страшне, до вас доберуся”. Син мій був у безпеці, чоловік — на війні, а я залишилася сама. Але не сама! Зі мною були мої читачі. Завдяки їм я вижила», — говорить бібліотекарка з Капитолівки Юлія Какуля-Данилюк. 

Капитолівська сільська бібліотека поблизу Ізюму — одне з місць, де під час окупації розміщувалися російські війська. По собі вони залишили безлад, знищені й пошкоджені книги. Літературу про українську культуру й історію після деокупації бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк знайшла у вбиральні. У подкасті «Герої Харкова» Юлія розповіла, як дізналася про зникнення письменника Володимира Вакуленка, чому не боялася ходити до лігва окупантів і чим небайдужі допомагають бібліотеці.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Герої Харкова

0%