play_arrow

Герої Харкова

Як росія руйнує обличчя Харкова

mic Таня Федоркова та Володимир Носков today30.01.2024 65

Тло
  • cover play_arrow

    Як росія руйнує обличчя Харкова Таня Федоркова та Володимир Носков


«Об’єкти культурної спадщини мають функцію маркування території. У нас до таких об’єктів можна віднести ті, що належать до так званого козацького бароко, які є унікальними не тільки для України та Сходу зокрема, але й для всього світу. Наприклад, це наш Покровський собор.
Друге — це формування середовища. Якщо ми кажемо про Бахмут чи Маріуполь, то їх майже повністю втрачено: утрачено історичне міське середовище, у якому жила певна громада. І ця громада позбавлена цього середовища, а отже певної ідентифікації. У цьому роль спадщини дуже висока», — каже архітектор Віктор Дворніков.

Від початку повномасштабної війни внаслідок російських обстрілів пошкоджено понад 400 об’єктів культурної спадщини Харкова. Нещодавні ракетні удари агресора по центру міста водномить збільшили цю статистику щонайменше на пів сотні будівель — такі підрахунки озвучив регіональний координатор ініціативи Heritage Monitoring Lab Віктор Дворніков.

Як росія руйнує обличчя Харкова та як професійно підходити до відновлення пам’яток історії й архітектури — говоримо в подкасті «Герої Харкова».


Герої Харкова

0%