play_arrow

Герої Харкова

«Здивувало, що Харків промовчав» — Лілія Аверв’янова, мати «Джуса»

micТаня Федоркова та Володимир today25.10.2023 229

Тло
  • cover play_arrow

    «Здивувало, що Харків промовчав» — Лілія Аверв’янова, мати «Джуса» Таня Федоркова та Володимир


«З перших хвилин я опинилася в товаристві Андрієвих друзів, у молодіжній компанії, яка мене дуже підтримала й підтримує. Коли ми збираємося, наче реінкарнується Андрій, тому що в кожному є частинка його душі. Коли ми починаємо говорити про нього, складається враження, наче він щойно пішов. Він у кожному — живий», — говорить Лілія Авер’янова, мати загиблого льотчика-винищувача з Харкова Андрія Пільщикова («Джуса»).

Менш ніж за місяць петиція до президента з проханням надати Пільщикову звання Героя України посмертно набрала 25 тисяч підписів, потрібних для розгляду. Про харківський шлях Андрія, його боротьбу за сучасні літаки, утілення в американського пілота, а також політику пам’яті, підтримку та сни, у яких «Джус» і далі дає настанови, говоримо в подкасті «Герої Харкова».

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Герої Харкова

0%